Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Logo POKL14 kwietnia w Bobrku odbyło się spotkanie edukacyjne, którego tematem było zapobieganie nasilającej się przemocy domowej. Była to inicjatywa działającej w PAL-u Grupy Razem w ramach współpracy partnerskiej na rzecz rozwiązywania problemów i aktywizacji mieszkańców Bobrka i Karbia. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu nr 33 w Bobrku. O przemocy i skutkach jej stosowania mówiła Beata Klocek specjalistka ds. przemocy pracująca w Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu oraz konsultantka ds. przemocy Marta Szmelcer. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest przemoc, gdzie można zwrócić się o pomoc oraz o warsztatach pn. „Wychowanie bez klapsa". Obecne były również panie: Dorota Żuber – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16 wraz z pedagogiem szkolnym, Ewa Gwardyś – pracownik socjalny w dzielnicy Bobrek oraz Lucyna Zygmunt – dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 33, która użyczyła przedszkolnych pomieszczeń do zorganizowania spotkania.

Czytaj więcej: Zapobieganie przemocy domowej

Pogadanka w DDP1Edukacja zdrowotna Seniorów  
Profilaktyka ma olbrzymie znaczenie dla naszego zdrowia, ważne jest aby podjąć trud edukacji prozdrowotnej także wśród osób będących w jesieni życia. W trosce o ich  zdrowie dnia 23 kwietnia br. w Dziennym Domu Pomocy nr 1 odbyło się spotkanie z przedstawicielką służby zdrowia Panią Marią Roczek, która omówiła zagadnienie szeroko pojętej profilaktyki zdrowia.

Co decyduje o stanie naszego zdrowia?
Czynników wpływających na nasze zdrowie i długość życia jest wiele. Stan naszego zdrowia zależy od 4 grup czynników: obszaru biologii i genetyki, zachowań i stylu życia, środowiskowego (do którego zalicza się czynniki ekonomiczne, społeczne, kulturowe i fizyczne) oraz organizacji systemu ochrony zdrowia.

Czytaj więcej: Edukacja zdrowotna -...

Śniadania w DDPDnia 17 kwietnia br. w Dziennych Domach Pomocy nr 1, 2, 3, 4, 5 odbyły się śniadania wielkanocne.
Z Wielkanocą, najważniejszym świętem chrześcijaństwa wiąże się wiele tradycji kulinarnych, które warto przypomnieć podczas śniadania wielkanocnego. Przy stylowo nakrytych stołach, udekorowanych przez podopiecznych nie zabrakło potraw takich jak-żurek z jajkiem, jajka z majonezem. Jako dodatki przygotowano dekoracyjne sałatki z dodatkiem warzyw i owoców, które pasują do każdego świątecznego bufetu.
To co najlepsze zagościło na naszych stołach, nie zabrakło również słodkich wypieków z owocami, bakaliami oraz makiem. Tak wyjątkowy dzień stał się podstawą do rozmów o tradycjach i zwyczajach świąt i wspólnego oczekiwania zmartwychwstania.

 

Czytaj więcej: Wielki czwartek w Dziennych...

Informacje ZAZ

LogoW związku z realizacją przez stowarzyszenie Rzeszowski Klub Sportowy Głuchych projektu pn. „Krajowa kampania informacyjno-promocyjna wspierająca osoby głuche i niedosłyszące w powrocie na rynek pracy i jako wartościowych pracowników”, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, iż na stronie http://glusitv.pl/rownosc/ zamieszczone są informacje dotyczące wsparcia osób głuchych i niedosłyszących w powrocie na rynek pracy.

Plakat .pdf (1,50MB)

ChórWYSTĘP CHÓRU BYTOMSKIEGO UNIWERSYTETU III WIEKU

7 kwietnia br w Dziennym Domu Pomocy nr 2 odbyło się spotkanie, na którym gościliśmy Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Pani Moniki Woleńskiej.
Panie zaprezentowały się w repertuarze muzycznym pt:” Wspomnień czar..”,
Nie zabrakło również inicjatywy ze strony Seniorów, którzy włączyli się do wspólnego śpiewu
Całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 

 

Czytaj więcej: Kwiecień miesiącem pełnym...