Logo MOPRDzień Kobiet

Z okazji „Dnia Kobiet” 10 marca br. w Dziennym Domu Pomocy Nr 1 odbył się recital Iroxsany, znanej śląskiej wokalistki, byłej solistki Zespołu Estradowego ANTRACYTY z Chorzowa. Tytuł jej największego przeboju "Uwierzyć w siebie" stanowi życiowe motto artystki. Podczas występu nie zabrakło znanych piosenek tej utalentowanej wokalistki, takich jak: Matka, Uwierzyć w siebie, City Silesia, Muzyka i Wy. Dopełnieniem muzycznego popołudnia były życzenia oraz  muzyczne dedykacje od męskiego grona widowni.

 


Poranek muzyczno-poetycki w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu

motto: „Każda dobra poezja jest spontanicznym wybuchem głębokich uczuć” - William Wordsworth

Na dzień 11 marca br. podopieczni Dziennego Domu Pomocy Nr 1 zostali zaproszeni do Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu na Poranek muzyczno-poetycki Pani Kazimiery Maźniak. Pani Maźniak zaprezentowała wiersze z pierwszego autorskiego tomiku pod tytułem „Nim umrze miłość”, dedykowane zmarłej mamie i babci, które odegrały w życiu poetki najważniejszą rolę. Pani Kazimiera to artystka wielkiego serca i wrażliwości. Poezja Pani Kazimiery jest pełna wrażliwości, pozytywnych uczuć, wiary w lepsze życie. W swoich wierszach porusza sprawę niesprawiedliwości ludzkiej, mówi o codziennych zmaganiach z losem, to krzyk w kierunku wszystkich problemów tego świata, a zarazem apel, by świat stał się szczęśliwy. Słowo pisane i muzyka w tle to bardzo ważne i jakże różne formy wyrazu artystycznego - podczas poranku omówione zostały związki słowa i muzyki na podstawie wybranych wierszy i utworów.


Konkurs Wielkanocny

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w dniu 16 marca br. podopieczni Dziennego Domu Nr 1wzięli udział w II Finale Bytomskiego Konkursu Wielkanocnego pod Patronatem Prezydenta Bytomia organizowanego przez DPS dla Dorosłych.
W ramach ww. konkursu w DDP Nr 1 przygotowano prace indywidualne i pracę zbiorową. Prace zostały ocenione przez jury powołane przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Bytomiu. W kategorii kartka wielkanocna nasza podopieczna, Pani Urszula, zdobyła I miejsce. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Występ Grupy Teatralnej „TREMA” w Dziennym Domu Pomocy nr 4

W dniu 19 marca br. dla seniorów objętych wsparciem Dziennego Domu Pomocy Nr 4 i Dziennego Domu Pomocy Nr 5 zorganizowano spotkanie z udziałem grupy teatralnej „TREMA” z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artyści zaprezentowali spektakl "Ja tutaj tylko na chwilę". Odgrywane przez aktorów sceny były pełne świetnego humoru i żartów. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.


Jesteśmy współautorami nietypowych rozmiarów ozdoby wielkanocnej …

Od 16 marca br. podopieczni Dziennego Domu Pomocy Nr 1 włączyli się do miejskiego konkursu organizowanego przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bytomiu im. W. Broniewskiego przygotowano olbrzymiego koguta z materiałów ekologicznych. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.


… i razem z uczniami powitaliśmy wiosnę!

W dniu 20 marca br. w Dziennym Domu Pomocy Nr 2 gościli uczniowie klas I i III Szkoły Podstawowej Nr 5, którzy pod okiem nauczycielek przygotowali montaż słowno - muzyczny związany z pierwszym dniem wiosny. Uczniowie klas III pięknie recytowali wiersze o tematyce wiosennej, a młodsi uczniowie klas I uzupełnili występ radosnymi piosenkami o wiośnie oraz grą na skrzypcach.


Nie zapominamy o zdrowiu i bezpieczeństwie seniorów …

W Dziennym Domu Pomocy Nr 3 odbyło się spotkanie seniorów w ramach projektu „Aktywny senior 60+”, którego gośćmi byli policjanci z IV Komisariatu Policji.
W czasie spotkania seniorzy mieli okazję dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, by ustrzec się przed oszustami i nie zostać poszkodowanym w wyniku kradzieży.
Również w marcu w Dziennym Domu Pomocy Nr 2 zorganizowana została prelekcja, którą przeprowadziła położna, Pani Maria Roczek, z Bytomskiego Centrum Medycznego Jedynka. Prelekcja dotyczyła m.in.: profilaktyki chorób (cukrzycy, zaćmy, jaskry). Poruszone zostały również bardzo ważne zagadnienia dotyczące dolegliwości związanych z wiekiem podeszłym. Pani Maria Roczek dostarczyła wielu cennych i wyczerpujących informacji, także tych, które dotyczą pielęgnacji skóry dojrzałej.

GALERIA ZDJĘĆ:

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9