Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

PlakatStowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS w Rzeszowie w ramach realizowanego projektu „Prawo do informacji dla Głuchych” udostępnia bezpłatną usługę dla osób niesłyszących: Pogotowie Migowe. Celem projektu jest zwiększenie dostępu osób głuchych do poradnictwa prawnego i obywatelskiego oraz do informacji prawnej. Za pośrednictwem kamerki internetowej na komunikatorze np. Skype lub ooVoo można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego świadczącego usługi on-line. Pogotowie Migowe świadczy usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, dzięki czemu zarówno osoba głucha jak i np. pracownik urzędu mogą w czasie rzeczywistym komunikować się i załatwić zgłaszaną sprawę.
Więcej informacji na stronie projektu: http://glusitv.pl/prawo-pit/

TeatrBeneficjenci projektu pt. "MIESZKANIE CHRONIONE… a później MÓJ DOM" w okresie od września 2014 r. do listopada 2014 r. uczestniczyli w przeprowadzonych przez pracowników Zespołu psychiatryczno-środowiskowego cyklicznych zajęciach zorganizowanych w formie wyjść i wyjazdów do instytucji kulturalno – rozrywkowych tj. Grota solna w Bytomiu, Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Palmiarnia Miejska w Gliwicach i Cinema City w Bytomiu.
Zajęcia te wpłynęły na podwyższenie aktywności uczestników, poszerzenie wiedzy i zainteresowań. Zminimalizowały lęki przed nieznanym, podniosły poziom samooceny i pewności siebie, rozwinęły umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Stanowiły nowe doświadczenie. Zgodnie z założonymi celami projektu powyższe zajęcia przyczyniły się do realizacji zakładanych rezultatów.

Czytaj więcej: Relaks, kultura, rekreacja...

BalZebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.
Która pierwsza za mąż wyjdzie?
I do której szczęście przyjdzie?
Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A która swą miłość odnajdzie?
Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
Ale na wyniki jeszcze poczekamy.

Czytaj więcej: Andrzejkowy Bal Seniora 2014...

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w imieniu własnym oraz moich Zastępców
przekazuję wszystkim Pracownikom serdeczne podziękowania
za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.
Życzę również dużo zdrowia, osobistej i zawodowej satysfakcji,
realizacji wszelkich zamierzeń, a także wielu sił
w szlachetnej i ofiarnej służbie na rzecz najbardziej potrzebujących.

Rafał Szpak - Dyrektor MOPR
Róże

Logo MOPRW związku z realizacją drugiej edycji projektu socjalnego Wiemy, walczymy, wspieramy w dniu 24.10.2014 rozpoczął się cykl spotkań grupy edukacyjno - wspierającej dla kobiet dotkniętych przemocą domową. Celem projektu jest udzielenie wsparcia uczestniczkom spotkań poprzez m.in. dostarczenie wiedzy na temat mechanizmów przemocy, możliwości skorzystania z bytomskiego systemu wsparcia rodziny, przedstawienie prawnych i proceduralnych aspektów w sytuacji doznawanej przemocy. Powyższe spotkania służą budowaniu atmosfery zaufania, wymianie doświadczeń i wzajemnym wspieraniu się.
Projekt będzie realizowany do XII 2014 przez pracowników socjalnych TPPŚ nr1 Barbarę Czyż i Dorotę Zając.

Wyjazd aktywizująco-integracyjnyPracownicy Zespołu Psychiatryczno – Środowiskowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu w ramach projektu pt. „MIESZKANIE CHRONIONE... a później MÓJ DOM” zorganizowali wyjazd do Zakopanego i okolic dla beneficjentów projektu.
Wyboru miejsca wyjazdu dokonali jego uczestnicy. W trakcie wycieczki z przewodnikiem zwiedzili wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc tj. Gubałówkę, Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego i Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Willę Koliba im. Stanisława Witkiewicza, obiekty mieszkalne i sakralne utrzymane w stylu zakopiańskim, którego twórcą jest Stanisław Witkiewicz tzw. styl witkiewiczowski, który łączy tradycyjne budownictwo górali zakopiańskich z elementami secesji.

Czytaj więcej: Wyjazd aktywizująco -...