Spotkanie z MikołajemMogli się o tym przekonać również uczestnicy grupy wsparcia prowadzonej przez pracowników Zespołu Psychiatryczno – Środowiskowego tut. Ośrodka. Grupa działa nieprzerwanie od 2011 r. i liczy obecnie 19 członków. Są to osoby objęte wsparciem naszego Zespołu. Spotykamy się co najmniej raz w miesiącu, uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i sportowych na terenie gminy Bytom. W tym roku odbyło się 14 spotkań. 6 grudnia 2018 r. w świątecznej atmosferze odwiedził nas Mikołaj przynosząc worek prezentów. Spotkanie było symbolicznym rozpoczęciem okresu bożonarodzeniowego, ale jednocześnie stanowiło podsumowanie wszystkich spotkań w 2018 r.
Uczestnicy grupy wsparcia wraz z prowadzącymi spotkania życzą wszystkim Wesołych Świąt.

Czytaj więcej: Święta coraz bliżej

Uwaga

 

W wigilię, 24 grudnia br. (tj. poniedziałek)

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu będzie nieczynny.

PlakatSzanowni Państwo,

już 7 grudnia organizujemy Dzień Zdrowia Seniora w Centru Kongresowym ICE w Krakowie. Serdecznie zapraszamy seniorów z Państwa miejscowości do udziału w bezpłatnych badaniach (w tym kardiologicznych) oraz wykładach podczas Dnia Zdrowia Seniora.

 

Link do wydarzenia na Facebooku

Zapisy indywidualne lub grupowe przyjmowane są pod nr telefonu 12 429 37 28.

Uwaga!W związku z planowanymi pracami remontowymi w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, w pokoju nr 3 informujemy, że w dniach 21 – 28 listopada 2018 r. pracownicy Działu Wsparcia Seniorów i Osób Niepełnosprawnych zajmujący się obsługą środków PFRON (dotyczy dofinansowania do: turnusów rehabilitacyjnych; zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze; barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych; sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych; kosztów tworzenia i działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Aktywnego Samorządu), będą przyjmować strony w pokoju nr 136 (II piętro). Budynek wyposażony jest w windę.

Logo FEAD 2018

Logo PCKŚląski Oddział Okręgowy PCK - Oddział Rejonowy PCK Bytom w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w podprogramie 2018 rozpoczął działania w ramach środków towarzyszących takie jak:

  1. warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych z udziałem eksperta kulinarnego, kuchmistrza, dietetyka, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych,
  2. warsztaty dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia,
  3. programy edukacyjne mające na celu zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania i przeciwdziałania marnowaniu żywności,
  4. warsztaty edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych).

Czytaj więcej: Działania w ramach środków...

Dzień pracownika socjalnego - 21 listopada 2018 r.

W Dniu Pracownika Socjalnego pragniemy złożyć wszystkim Pracownikom Ośrodka
serdeczne życzenia radości i satysfakcji z wypełniania ważnej roli społecznej na rzecz bytomian.
Niech nigdy nie zabraknie Wam sił i determinacji do pracy,
a świadomość niesienia pomocy innym niech będzie źródłem spełnienia zawodowego.

Rafał Szpak
Dyrektor MOPR

Magdalena Moskwa i Emilian Kujawski
Zastępcy Dyrektora MOPR